Prce sa zvukom sirene zaledio Minsk

Rukometna reprezentacija BiH kvalifikacije je otvorila pobjedom u Minsku nad Bjelorusijom sa 30:29.
25.10.2018 u 16:54
prce

Pola minuta prije kraja bilo je 29:29.

U napadu smo pogodili stativu i Bjelorusi su krenuli u zadnji napad po pobjedu.

Međutim, Burić je ukrao loptu dodao do Karačića koji je krenuo ka golu domaćina koji je fauliran.

Sa sedam metara siguran je bio Prce za konačnih 29:30.

Veći dio meča Bjelorusi su imali prednost a poluvrijeme smo okončali sa minus četiri.

Šest minuta prije kraja smo poravnali i pokazali da smo u egalu s favorizovanim domaćinom.

U finišu smo gledali pravu ludnicu koja je pripala Šumanovim momcima.

Bjelorusija - BiH 29:30

Bjelorusija: Mackijevič (6 odbrana), Saldacenka (2 odbrane), Babičev, Baranau 1, Bohan 2, Brouka 3, Gajdučenko 3, Karalek 1, Karvacki, Kulak, Nikulenkau, Puhouski 5, Šilovič 4, Šinkel, Vailupau 6, Jurinak.

BiH: Burić (6 odbrana), Grahovac (2 odbrane), Burić 2, Herceg, Karačić 5, Malinović, Nuić 7, Panić 3, Perić 1, Prce 6, Predragović 1, Tarabochia, Terzić 3, Toromanović, Vegar 2, Vražalić.