Sarajevo se provuklo na Pecari, Zrinjski razbio Zvijezdu 09

Na Pecari nije bilo golova iako je Široki imao mnogo više šansi, dok je Zrinjski potpuno razbio Zvijezdu 09 i slavio sa 3:0.
28.08.2019 u 21:49
sir sar

Musemić nije imao najjači sastav na Pecari pa je to Široki dobro koristio i stvorio pet-šest izglednih šansi ali domaćini nisu bili precizni u završnici.

S druge strane bordo tim se praktično provukao na Pecari jer je imao dosta sreće što nije primio gol i što nosi bod na Koševo.

U drugome meču Zrinjski je potpuno nadigrao Zvijezdu 09 Pod Bijelim brijegom.

Nakon dobrog centaršuta iz kornera šutirao je Jakovljević, a loptu u svoj gol skrenuo Badji za 1:0. Nastavili su momci Harija Vukasa napadati i nakon postignutog gola, a vodstvo su udvostručili u 39. minuti, kada je šutirao Lendrić, njegov udarac zaustavio Manojlović, ali je na odbijenu loptu natrčao Govedarica i pogodio za 2:0.

Bolje je Zrinjski otvorio i drugo poluvrijeme, a veliku je priliku u 50. minuti imao Govedarica nakon dodavanja Šovšića. Izašao je sam pred Manojlovića koji zaustavlja njegov snažan udarac. Treći gol na utakmici smo vidjeli u 61. minuti, kada je na 3:0 povisio kapiten domaćih Pero Stojkić. On se sjajnim lažnjakom oslobodio svog čuvara i slabijom desnom nogom pogodio gol gostiju. Novu veliku priliku je odmah nakon toga imao Lendrić, koji je promašio iz situacije jedan na jedan. Do kraja su Plemići rutinski odradili posao, sačuvali visoku prednost i slavili trijumf koji znači i priključak za sami vrh tabele.