Edin Džeko s tri gola potopio Žutu podmornicu (video)

Edin Džeko bio je trostruki strijelac u pobjedi Rome na gostovanju kod Villareala u okviru Evropske lige!
16.02.2017 u 22:05
edin vill roma

Iako se očekivala neizvjesna utakmica u kojoj se pitanja putnika u narednu fazu trebalo odlučivati u Rimu, Vučica je ipak gotovo cijeli posao već odradila na El Madrigalu.

Najveće zasluge za to pripadaju našem Dijamantu, koji je za 21 minutu triput pogodio.

Emerson je doveo Rimljane u vodstvo fantastičnim golom u 32.minuti, kada je s lijeve strane pogodio kontra ugao.

Početkom drugog dijela Žuta podmornica je malo stisnula ali nedovoljno, pa su to Edin i društvo iskoristili na najbolji način.

Igrala se 65.minuta kada je Salah probio po desnoj strani, odigrao povratnu za Džeku, koji se majstorski oslobađa svog čuvara i lijevom nogom pogađa za 0:2.

U 79.minuti bilo je 0:3. Dubinsku loptu primio je Džeko, gurnuo je ispred sebei onda volej-udarcem ispod golmana pogodio drugi puta.

I kada se činilo da je to sve za ovu večer, Edin je zabio i treći svoj gol.

Naingolan je probio lijevi bok, odigrao povratnu, Edin se sjajno oslobodio svog čuvara, prebacio loptu na lijevu nogu i onda u kontra ugao zabio het-trik za konačnih 0:4.

On je već sada vodeći strijelac Evropske lige, Serije A ali i ekipe Rome koja je u njemu dobila moćnog napadača kojeg će teško moži zadržati na ljeto, jer već sada su velike ribe počele da grizu za Dijamanta.