EL: Pjanić remizirao, Bešić se radovao na klupi

U preostala četiri meča Evropske lige, jedino je Sevilla slavila kao gost. Muhamed Bešić se radovao protiv Dinamo Kijeva ali na klupi, dok je Miralem Pjanić remizirao s Romom u Firenci.
12.03.2015 u 23:16
roma

Fiorentina je 13 minuta prije kraja golom Iličića imal pobjedu u džepu, ali je Keita u 77.minuti donio remi Vučici. Pjanić je igrao od 22.minute a Ljajić je propustio da realizuje penal.

Muhamed Bešić se radovao u pobjedi Evertona, ali to zadovoljstvo je imao na klupi za rezervne igrače, jer nije dobio priliku protiv Dinamo Kijeva koji je savladan s 2:1. U 14. minuti utakmice gosti su poveli pogotkom Guseva nakon centaršuta Yarmolenka iz kornera sa desne strane. Šest minuta prije odmora stvari na početak vratio je Romelu Lukaku. Drugim pogotkom postignutim iz penala u 82. minuti Lukaku je donio trijumf domaćinu.

Uvjerljiv je bio Napoli protiv Dinamo Moskve. Napolitanci su slavili sa 3:1. U dugoj minuti utakmice gosti dolaze u vodstvo golom Kevina Kuranyja nakon centaršuta Valbuene. U 25. minuti sjajan pogodak za izjednačenje postigao je Gonzalo Higuain. Šest minuta kasnije Higuain je izborio jedanaesterac koji je potom sam izveo pogodivši za vodstvo Napolitanaca. U 55. minuti argentinski reprezentativac kompletirao je hat – trick pogodivši za konačnih 3:1.

Jedinu gostujuću pobjedu ostvarila je Sevilla na gostovanju kod Villareala od 1:3. Tek što je meč krenuo bilo je 0:1 a zabio je Vitolo. U 26. minuti Mbia je pogodio za 2:0 i rezultat prvog poluvremena. Vietto je u 48. minuti vratio nadu domaćima, koju je dvije minute kasnije pokopao Gameiro golom za 1:3.