Francuzima i Portugalcima minimalne prednosti

PSG je savladao Chelsea sa 2:1 a ekipa Benfice je u sudijskoj nadoknadi došla do minimalne pobjede nad Zenitom od 1:0 u okviru osmine finala Lige prvaka.
16.02.2016 u 23:04
zlaja

Iako je tim iz Londona imao stopostotnu šansu preko Diega Coste, ipak su Parižani došli do prvog gola, kada je Ibrahimović iz slobodnog udarca uz pomoćog gostujućeg živog zida pogodio za 1:0.

Međutim, Plavci se nisu dali pa su u zadnjoj minuti prvog dijela došli do poravnanja, kada se Mikel najbolje snašao u gužvi nakon kornera.

U nastavku susreta PSG je stisnuo gas pa im se takva igra isplatila kada je rezervista Cavani izbjegao ofsajd zamku te pogodio za trijumf.

U drugom meču Benfica je do pobjede nad Zenitom došla u sudijskoj nadoknadi meča kada je Jonas pogodio za veliko slavlje.

Domaćin je možda bio bolji upravo za taj jedan gol, s obzirom da su bili za nijansu bolji tim.