Kraljevi kaznili promašaje Džeke i družine

Real Madrid je pobjedom nad Romom od 2:0 u uzvratu Lige prvaka, zasluženo se plasirao dalje, dok je Wolfsburg minimano slavio nad Gentom od 1:0 dovoljno za prolaz.
08.03.2016 u 21:37
roma

Real je imao veći posjed i bio bolji tim, ali Roma je imala nekoliko izglednih šansi preko Džeke, El Sharawia, Salaha, Perotia...ali šta im to vrijedi kada su opet izgubili.

Držala se Vučica do 64.minute kada je Ronaldo sjajno reagovao na centaršut i ispred gostujućeg stopera zabio za 1:0.

Četiri minuta kasnije bilo je sve riješeno kada je Rodrigez proša po lijevoj strani i kroz noge pogodio za 2:0.

Džeko je odigrao svih 90 minuta, imao jednu stopostotnu šansu i nekoliko solidnih dodavanja. Zukanović je također igrao cijeli meč na stoperu i bio je solidan te zaradio žuti karton, dok je Pjanić bio ispod nivoa za prvih 45 minuta pa ga je Spaletti ostavio na poluvremenu u svlačionici.

U drugome meču Wolfsburg je savladao Gent sa 1:0 i plasirao se dalje zajedno sa Real Madridom.