"Kraljevi" u Torinu bez Modrića, Benzeme i Khedire, rovitim Baleom

Prvo polufinale Lige prvaka igra se u utorak u Torinu gdje se sastaju Juventus i Real Madrid.
05.05.2015 u 09:52
trening

Dvoboj Juvetnusa i Reala u Torinu bit će ukupno 17. službeni duel Juventusa i Reala u evropskim klupskim natjecanjima. Domaći teren se u dosadašnjim utakmicama pokazao kao velika prednost. Juventus je u Torinu slavio pet puta, uz jedan neodlučeni ishod i jedan poraz, a gotovo identična je i Realova statistika u Madridu.

Real i Juventus su prošle sezone bili smješteni u istu grupu prve faze u Ligi prvaka. U oktobru 2013. Real je u Madridu slavio s 2:1, a samo 13 dana poslije u Torinu je bilo 2:2. Cristiano Ronaldo je postigao tri od četiri Realova pogotka u ta dva dvoboja, a u drugoj utakmici mu se pridružio Gareth Bale. Fernando Llorente je bio jedini strijelac za Juventus u Madridu, a u Torinu mu je pomogao Arturo Vidal koji je uvjeren da on i njegovi saigrači mogu spriječiti Real u pohodu na 11. naslov prvaka Evrope.

Iako je u nedjelju trenirao s ostatkom ekipe Kerim Benzema se nije na vrijeme uspio oporaviti od povrede koljena, što je još jedan udarac za ekipu aktuelnog evropskog prvaka koja igra i bez Luke Modrića, a među putnicima za Torino nema ni Samija Khedire.

Jedina dobra vijest za trenera Reala je povratak Garetha Balea, koji je na posljednjoj prvenstvenoj utakmici protiv Seville ušao u 66. minuti i bez problema odigrao ostatak utakmice. Bale je u Sevilli zamijenio Meksikanca Javiera Hernandeza, a za očekivati je da će ga Ancelotti protiv Juventusa na teren poslati od prve minute bez obzira na formaciju kojom se odluči suprotstaviti Juventusu.

S druge strane Juventus je novi prvak Italije i u potpunosti se mogu skoncentrisati na dva duela sa Realom.