Mogu li Mađari sačuvati kapital iz Norveške?

U nedjelju od 20 i 45 igra se uzvratni meč prvog para "baraža" u kojem Mađarska ima veliki kapital (1:0) iz Norveške.
15.11.2015 u 12:14
madjari

Iako su Norvežani važili za favorita protiv Mađarske, gosti su uspjeli da zabiju jedan a da pri tome ne prime gol, pa sa tako velikim kapitalom dočekuju uzvrat u Budimpešti.

Mađari nisu bili na Evropskom prvenstvu od 1972.godine i ovo je velika šansa za njih, koju će teško propustiti.

Ipak, s druge strane su "Vikinzi" koji se neće tek-tako predati i još uvijek je sve otvoreno.

Selektor domaćina Bernd Storck kaže da su oni u blagoj prednosti zbog pobjede u Oslu, ali da sada predstoji drugo poluvrijeme.

Njegov kolega na klupi Norveške Per Mathias Homgo veli da je u Oslu bilo samo prvo poluvrijeme i da sad predstoji drugo, te da je sve otvoreno.

Inače, Mađare je samo nekoliko sekundi dijelilo od direktnog plasmana na Euro kao najbolji trećeplasirani tim, ali Turcu su zabili pogodak u zadnjim trenucima i oni otišli diretno.

Ako ponove disciplinovanu igru iz prvog meča, svakako da su blizu plasmana u Francusku 2016.godine.