Mogu li Schalke i Basel iznenaditi na Pirinejima?

Večeras se igraju dva uzvratna meča Lige prvaka gdje će Real Madrid ugostiti Schalkea a ekipa Porta se sastaje sa Baselom.
10.03.2015 u 09:14

"Kraljevi" su u Njemačkoj odradili glavni dio posla i u večerašnji duel ulaze sa prednošću od 2:0 što je ogroman kapital i jako teško dostižan za "Rudare". Iako Real potresa kriza, Ancheloti vjeruje da će njegovi momci večerašnji duel dobiti i plasirati se u naredno kolo. S druge strane Nijemci se nikada ne predaje i vjeruju u čudo.

Zvanično najbolji fudbaler svijeta Cristiano Ronaldo na utakmici protiv Atletic Bilbaoa u Primeri nije uputio nijedan šut ka golu rivala, dok Gareth Bale na posljednjih osam utakmica nije postigao gol.

Schalke je za vikend, poslije dva poraza i jednog remija, obradovao svoje navijače pobjedom nad Hofenhajmom od 3:1, a junak utakmice bio je mladi Maks Majer.

Porto i Bazel su u prvoj utakmici u Švajcarskoj remizirali 1:1, pa tako portugalski tim u revanš ulazi sa bolje pozicije. Porto je nakon osvajanja Lige šampiona 2004. godine samo jednom izborio plasman u četvrtfinale najjačeg evropskog takmičenja, dok je Bazel do sada samo jednom učestvovao i to prije 41 godinu.

Takođe, Porto je na svom stadionu neporažen u posljednjih osam utakmica u Ligi šampion, a i u revanš utakmicu ulazi u dobrom raspoloženju nakon šest uzastopnih trijumfa u domaćem prvenstvu.

RASPORED:

20:45

Real Madrid-Schalke (2:0)

Porto-Basel (1:1)

pressing.ba