Nakon Reala, sudije pogurale i Liverpool prema finalu LP(video)

Drugi finalista Lige prvaka je Liverpool koji će se tako 28.maja sastati sa Real Madridom u borbi za trofej!
03.05.2018 u 05:59
klopp

Nakon što su sudije pogurale Real Madrid protiv Bayerna, to su isto učinile i slovenačke sudije protiv Rome koja je slavila sa 4:2 kontra Redsa.

Kod rezultata 1:2 u 49. minuti Edin Džeko je izašao sam pred Lorisa Kariusa koji ga je srušio u šesnaestercu. Trebao je to biti penal i crveni karton za golmana Liverpoola, ali je sudija Damir Skomina sa svojim prvim pomoćnikom Jurom Praprotnikom pokazao na ofsajd kojeg - nije bilo.

Ali, ni to nije sve. Još veći propust slovenačkih arbitara dogodio se u 60. minuti. Nakon gužve u šesnaestercu lopta je stigla do Stephana El Shaarawyja na drugoj stativi, a njegov udarac i gol za 3:2 rukama je obranio desni bek Trent Alexander-Arnold.

Svi su na Olimpicu očekivali penal i crveni karton za igrača engleske ekipe, ali Skomina i ovog puta nije dosudio penal nego samo korner za Rimljane.

Previdi su se dogodili i u prvom polufinalu na štetu Bayerna.