Pjanić skroman, Džeki pola sata u porazu od "Kraljeva"

Real Madrid je slavio kod Rome a Wolfsburg kod Genta čime su ova dva tima napravila ogroman iskorak ka četvrtfinalu Lige prvaka.
17.02.2016 u 21:37
roma

Pjanić je počeo meč, Džeko je krenuo s klupe a Zukanović je bio na tribinama.

U prvih 45 minuta Real nije bio ništa bolji a Roma je mogla do prednosti prva. Ipak, gol je prvi zabio Real, kada je Ronaldo u 60.minuti izbjegao ofsajd zamku, i udarcem sa poludistance zabio sjajan gol za Madriđane.

Džeko je dobio zadnjih pola sata. Imao je Dijamant jednu šansu za vrijeme koje je proveo u igri dok je Pjanić pružio skromnu partiju.

Drugi gol Kraljevi su zabili kada je rezervista Jese u 86.minuti zabio za konačnih 0:2.

U drugome meču Gent je doživio potop pred domaćim navijačima od Wolfsburga.

Iako prvo poluvrijeme nije nagovješatavalo da će Vukovi tako lahko proći Belgijom, finiš prvog i početal drugog dijela pokazali su suprotno.

Draxler je golovima u 44. i 54.minuti nagovijestio da će Wolfsburgu u revanšu ostati da rutinski privede kraju ovu priču.

Kada je Kruse zabio sredinom drugog poluvremena i treći gol. Tada se činilo da je priča gotova, no tada su se domaći probudili i preko Komsia u 80. i Coulibalia u 88.minuti učinili revanš uzbudljivim.