Roma zaustavila Barcu, Arsenal pao u Zagrebu

Roma i Barca podijelili su bodove u Rimu, a najveće iznenađenje večeri priredio je Dinamo koji je sa 2:1 u Zagrebu savladao Arsenal.
16.09.2015 u 20:43
liga prvaka

Roma je uspjela da odoli Barci i da osvoji veliki bod. Bolju igru Barca je krunisala sredinom prvog dijela kada je na asistenciju Rakitića s metar glavom pogodio Suarez.

Roma je izjednačili u 40.minuti kada je Florenzi iskoristio neopreznost golmana Ter Stegena te sa 40 metara ga lobovao i pogodio za veliko slavlje Vučice.

Džeko nije imao nijednu šansu za Romu, tek jedan udarac krajem meča, ali je dosta učestvovao u igri, no nije bilo pravih lopti za njega, s obzirom da se Roma uglavnom branila i nešto pokušavala iz kontranapada.

Veliko iznenađenje viđeno je na Maksimiru. Dinamo je poveo u 24.minuti preko Pivarića da bi Fernandes u 58.minuti povisio na 2:0. Walcot je desetak minuta prije kraja uspio da ublaži poraz Topnika.

Chelsea je konačno slavio a svih 90 minuta na golu je proveo naš Asmir Begović. Zabijali su Macabiju Willian, Oscar, Costa i Fabregas.

Dva puta Muller i jednom Gotze pogađali su u uvjerljivoj pobjedi Bayerna na gostovanju kod Olimpiacosa.

Iako je Gent dobio dva crvena kartona Lyon je uspio samo do boda u Belgiji, a Lavovi nisu uspjeli iskoristiti ni penal u finišu meča.