Sevilla treći puta zaredom osvojila Evropsku ligu(video)

Sevila je od 0:1 stigla preokretom do 3:1 pobjede u finalu Evropske lige nad Liverpoolom i treći puta zaredom a peti puta u historiji došla do trofeja u ovome takmičenju.
18.05.2016 u 20:43
sevila

Gledali smo dva različita poluvremena. Prvo je pripalo Liverpoolu koji je zabio jedan a drugo ekipi Seville koja je uvalila tri komada Redsima.

U 35. minuti Daniel Sturridge je pogodio. Maestralno je udarcem vanjskim dijelom kopačke matirao Soriu za vodstvo Redsa. Kloppov tim je zadržao prednost do kraja prvog dijela i činilo se da idu prema trofeju.

No u nastavku je postojala na terenu samo jedna ekipa.

Nakon samo 11 sekundi igre Gameiro je uspio da poravna na 1:1 i to je bio početak kraja za Liverpool.

Sevilla je nastavila da napada a francuski napadač je promašio još dvije sjajne šanse za preokret, ali u 64. minuti Coce je sa distance zabio po drugi put za 2:1.

Za konačni preokret pobrinuo se opet Coce u 73.minuti, kada su Englezi tražili nedozvoljenu poziciju.