Tuzlaci slavili na Piroti, Željo se u Zenici oprostio od Evrope

Sloboda se pobjedom u Travniku vratila u trku za titulom, Željezničar se porazom u Zenici vjerovatno oprostio od Evrope, kojoj su sada korak bliže Sarajevo i Široki.
04.05.2016 u 16:53

Slobodu je u vodstvo doveo Krpić u 22.minuti da bi samo minut kasnije Ćurićev projektil sa 20 metara završio u mreži Tuzlaka. U finišu prvog dijela Ivetić je sa 25 metara rezantnim šutem odveo Musemićev tim na poluvrijeme sa prednošću. Samo što je počeo drugi dio Ordagić je navodno igrao rukom, a Jelić je s 11 metara bio precizan. Sedam minuta prije kraja Tuzlaci dolaze do pobjede kada je Ordagić zabio za konačnih 2:3.

Sarajevo je preokretom došlo do pobjede na Koševu. Dilaver je doveo Mladost u vodstvo sredinom poluvremena, da bi prvo Benko u finišu prvog dijela poravnao a onda u 77.minuti drugim golom povisio na 2:1.

Čelik je pobjedom nad Željezničarem vjerovatne Plave ostavio bez Evrope. Junak meča je Salčinović koji je u 25.minuti sa ruba kaznenong prostora sjajno pogodio malu mrežu Kjosevskog za 1:0.

Široki se dobro namučio sa Borcem. Ayai je slomio otpor Banjalučana tek u 58.minuti čime je tim s Pecare sada bliže Evropi.

Velež je odolijevao Zrinjskom u derbiju cijelo poluvrijeme, da bi Plemići probili odbranu Rođenih početkom drugog dijela kada je Bilbija s petara glavom pogodio za 1:0.

Olimpic se lakše od očekivanog obračunao s Drinom koju je demolirao u Zvorniku sa 0:3. Vukomanović, Brković i Hebibović pogađali su mrežu domaćina nakon čega su Vukovi korak bliže opstanku.

Slavija je došla do jako važne pobjede kod kuće. Domaće je u vodstvo doveo Pušara u 6.minuti da bi Radnik poravnao preko Hodžića u finišu prvog dijela. Ipak, tri velika boda Slaviji donio je Simović u 75.minuti.

Vitez je u Prijedoru imao tri boda u džepu golom Anastasijevića iz 46.minute, da bi domaći došli do nevažnog boda u 88.minuti kada je Jakupović zabio za konačnih 1:1.