Sarajevo ispalo od Celtica iz LP i okreće se Evropskoj ligi

Sarajevo je i u revanš utakmici poraženo od škotskog Celtica i to sa 2:1 u okviru pretkola Lige prvaka.
17.07.2019 u 22:34

Nakon što je u prvom meču škotski prvak bio bolji od šampiona Bosne i Hercegovine i na Celtic Parku su Kelti pokazali veći kvalitet i zasluženo prošli dalje.

Christie je u 26.minuti doveo svoj tim u vodstvo nakon što je Musemićeva odbrana zakasnila u blok.

U nastavku meča nešto bolja igra bordo tima.

U 75.minuti je to rezultiralo golom. Ahmetović je centrirao za Rahmanovića koji je spustio loptu za Tatara, a krilni napadač Sarajeva majstorski pogađa u donji lijevi ugao.

I kada smo se ponadali da se bordo tim može na Koševo vratiti neporaženo, na kraju se to ipak nije desilo.

Neopreznost gostujuće odbrane iskoristio je McGregor u 80.minuti kada je sa 16 metara snažno raspalio za konačnih 2:1.

Sarajevo se sada okreće Evropskoj ligi gdje će drugo kolo preskočiti voljom žrijeba i ide direktno u treće pretkolo i to kao nosilac gdje ima dobre šanse da prođe u grupnu fazu ovog takmičenja.