Sarajevo remiziralo kod Atalante, poraz Želje, remi Zrinjskog

Sarajevo je ostalo neporaženo na gostovanju kod Atalante odigravši 2:2 u okviru 2.pretkola Evropske lige.
26.07.2018 u 20:32

Favorizovani Italijani su poveli već u 11. minuti, kada je Toloi pogodio na asistenciju Masiella.

Sjajno je branio golman Pavlović, ali je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Bordo tim ipak primio gol nakon gužve u šesnaestercu. Strijelac je bio Pessina.

U nastavku susreta bordo tim je šokirao domaćina.

Nakon što se Ahmetović povrijedio šansu je dobio Handžić koji je pogodio za 2:1.

Nekoliko minuta kasnije Šišić koristi smušenost domaće odbrane i pogađa za velikih 2:2.

Atalanata je pokušala u nastavku do pobjede ali se Musemićev tim sjajno branio i odbranio.

Revanš će biti sigurno jako uzbudljiv na prepunom Koševu.

Drugi bh.predstavnik u Evropi Željezničar je doživio poraz na Grbavici sa 1:2 od kiparskog Apollona i sa minimalnim šansama za prolaz, dok je Zrinjski u Mostaru remizirao protiv malteške Valette 1:1.