Omeyer otvorio put Francuzima ka zlatu

Rukometaši Francuske drugi su finalisti SP u Kataru! Oni će u nedjelju igrati finale sa domaćinom Katarom, s obzirom da su savladali Španiju 25:22.
30.01.2015 u 19:57

Francuzi su konstatno u jako dobrom prvom poluvremenu imali prednost 3-4 gola te odmah dali do znanja Furiji da su favoriti u ovome duelu. Prvi dio zavrsen je sa 18:14.

Nadu Furiji da se vrati u susret donio je sjajni golman Perez de Vargas, koji je odbranio nekoliko dobrih udaraca Francuza pa je u 40.minuti bilo 19:18.

Ipak, Francuzi su na golu imali sjajnog Omeyera koji je na kraju zabilježio 20 odbrana i bio je jedan od najzaslužnijih pojedinaca za plasman u finale dok su najefikasniji u ekipi Francuske bili Guigou sa pet, te Narcisse, Shoraindo i Porte sa po četiri gola dok su se u redovima Španije istakli Ugalde i Canellas sa pet golova.