PL: Furiozni trijumfi Slobode i Sarajeva

U proljetni dio šampionata Premijer lige furiozno su ušli Sloboda i Sarajevo koji su bili uvjerljivi protiv Travnika odnosno Zvijezde, dok je do gostujuće pobjede stigao i Široki u Bijeljini.
28.02.2015 u 17:16

Sarajevo se bolje snašlo u blatu stadiona Banja-Ilidža u Gradačcu. Poveli su u 17.minuti preko Bekića, tri minuta kasnije Benko je povisio na 2:0 da bi konačnih 3:0 postavio isti igrač i junak ovoga susreta.

Sloboda je još uvjerljivija bila a Tuzlaci su razmontirali Travnika sa 4:0. Po dva gola u svakom poluvremenu koja su zabili Bekić i Ahmetović te dva puta Mujić, bila su dovoljna za sjajan debi na klupi Rossonera Hurefa Musemića.

Vitez je zabilježio jako vrijednu pobjedu u borbi za opstanak kontra Čelika, a gol Basare bio je dovoljan ekipi Ante Miše za velika tri boda.

Široki je u Bijeljini preokretom stigao do pobjede. Poveli su domaći preko Galešića u 13. minuti, da bi Lago u 27. izjednačio. Gol za pobjedu postiže Peko u 37. minuti.

Zrinjski je pobijedio Slaviju u Mostaru sa 2:0 autogolom Popovića u 27. i Kordića iz penala u 63. minuti susreta. Vrijedi spomenuti da su domaći susret završili sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Zlatića u 71. minuti.

Iako je Velež poveo golom Hebibovića u 36.minuti u Zvorniku, Drina je do kraja susreta zabila čak tri gola. Nedeljković je prvo poravnao, a onda je pobjedu Zvorničanima donio Filipović.