EL: Juve pao u Lisabonu, Sevilla bolja od "Šišmiša"

Benfica i Sevilla dobili su prve polufinalne mečeve u ovkiru Evropske lige savladavši na domaćim terenima Juventus odnosno Valenciu, pa su uoči revanša blagi favoriti.
24.04.2014 u 21:16

Benfica je u vodstvo došla već u 3. minuti, preko Eziquiel Garaya koji je sjajno reagovao nakon kornera Suluejmanija. Juve dolazi do poravnanja u 73. minuti nakon asistencije Kwadwoa Asamoaha, Carlos Tevez sjajno je izbacio domaću odbranu i pogodio za 1:1.

I kada se činilo da više neće biti pogodaka Benfica je ponovo došla do prednosti u 84. minuti kada je Lima zakucao loptu u rašlje sa ivice kaznenog prostora za konačnih 2:1.

Sevilla je napravila sjajan posao u prvom meču. Ivan Rakitić izveo je slobodnjak u 36. minuti, a Stephane Mbia se spetljao u šesnaestecu gostiju, ali je uspio petom postići gol za vodstvo. Samo ti minute poslije Bacca je preciznim udarcem udvostručio prednost Andalužana.

U nastavku susreta i jedna i druga ekipa imale su po nekoliko prilika ali se rezultat nije mijenjao.