Kup: Ispali Željezničar, Čelik i Vitez

Danas su odigrane revanš utakmice 1/8 finala Kupa BiH.
22.10.2014 u 15:31

Željezničara nije uspio da nadoknade 2:0 protiv Širokog, a danas su Plavi odigrali na Grbavici samo 1:1. Buhač doveo goste u vodstvo pred kraj prvod dijela a Sarajlije su do kraja uspjele samo da poravnaju preko Bajića iz penala.

Čelik nije uspio da napravi čudo protiv Olimpica i da stigne zaostatak od 4:0. Tim iz Zenice na praznom Bilinom polju tek je slavio sa 1:0 golom Pezera ali Vukovi idu dalje.

Veležu je nakon 2:0 pobjede u Vrapčićima, danas remizirao kod Viteza (3:3) i plasirao se u 1/4 finale Kupa BiH.

Vidović je doveo Vitez u vodstvo da bi Hebibović donio gostima izjednačenje, ali potom Pinjuh zabio za vodstvo Viteza, koji nije uspio slaviti do kraja. Ipak Hebibović postiže ponovo gol za još jedno izjednačenje, a onda u finišu Pinjuh postigao gol za novo vodstov Viteza, da bi za 3:3 pogodio Zvonić.

Zrinjski je opravdao ulogu favorita protiv Sloge koju je savladao sa 4:1. Za Mostarce su pogodili Radeljić u 43., 54.i 64 minuti te Kordić u 88, dok je Jeličić postigao jedini za goste u 86.minuti.

Zvijezda je golom Puljica bila bolja od Mladosti iz Doboja kod Kaknja te se plasirala dalje, kao i Mladost iz Velike Obarske kontra Metalleghea iz Jajca sa 1:0, dok je Borac sa 5:2 bio bolji od Rudara iz Prijedora.