LP: Nula u Istanbulu, Apotekari slavili u Danskoj

U prvih pet mečeva Play offa Lige prvaka nije bilo velikih iznenađenja.
20.08.2014 u 08:33

U derbiju večeri u Istanbulu nije bilo golova gdje su Bešiktaš i Arsenal odigrali 0:0. Iako su Topnici bili nešto bolji ni izabranici Slavena Bilića nisu bili bez šansi. Ekipa iz Londona zadnjih desetak minuta igrala je sa igračem manje jer je isključen Ramsey ali domaćini to nisu iskoristili.

Atletic Bilbao napravio je dobar posao u Napoliju gdje su remizirali i zabili gol u gostima odigravši 1:1.

Malmo je poražen u Salzburgu ali je uspio zabiti gol što im nakon pobjede Austrijanaca od 2:1 daje solidne izglede pred uzvrat jer ovaj gol Šveđana u gostima mnogo im znači.

Steaua je sa minimalnih 1:0 savladala Ludogorec pa je blagi favorit i u uzvratu.

U ljepotici večeri jedinu gostujuću pobjedu ostvario je Bayer Leverkusen u Kopenhganu sa 2:3 gdje je bivši kapiten Zmajeva Emir Spahić odigrao svih 90 minuta i tako napravio veliki korak ka prolazu u grupnu fazu Lige prvaka.